Новини Снимки Видео Зала на славата Фензона За нас

СВЕТОВНИЯТ И ЕВРОПЕЙСКИ ШАМПИОН ПО КИК БОКС ДЮК НУАМЕРУЕ СПЕЧЕЛИ ДЪРЖАВНАТА ТИТЛА НА ЛАЙТ КОНТАКТ

Картинка в ABC Club

Осем златни медала, 2 сребърни и 1 бронзов спечелиха състезателите на "ABC Fight Club" на Държавното първенство по кик бокс стил лайт контакт, което се проведе на 29 и 30 април 2017 г. в Спортната зала „Орловец" в Габрово. Световният и европейски шампион по кик бокс Дюк Нуамеруе спечели втора държавна титла за 2017 г. като победи в две срещи в категорията мъже до 84 кг и заслужи златния медал. При мъжете в категорията до 69 кг след две победи първи стана и Христо Цаков
На първи места са още Александра Димитрова, девойки младша възраст до 46 кг., Валентина Тодорова, девойки старша възраст до 50 кг, Калояна Христова, девойки старша възраст над 70 кг, Христо Велчев, юноши старша възраст до 94 кг. Всички те спечелиха по една победа, директно на финала. Кристиян Стоименов при юношите старша възраст до 63 кг стана държавен шампион след три победи, а Цветелин Кръстанов при юношите младша възраст до 52 кг - след две победи.
Габриела Енчева е втора в категорията до 65 кг при девойките старша възраст, както и Росен Топалов при момчетата до 47 кг. Мартин Дочев при юноши старша възраст до 74 кг. остана с бронзов медал след като загуби първата си среща на полуфинал.